Your tee-off time in The Journal Champion of Champions

The draw has been made for the Journal Champion of Champions 2013 at Close House on the Lee Westwood Filly Course

The Lee Westwood Filly Course at Close House
The Lee Westwood Filly Course at Close House

Players are asked to park initially at the Close House Golf Academy with a view to starting their time on the practice range no earlier than an hour before their tee-off time.

Other information for players is on www.closehouse.co.uk , click on golf and The Journal Champion of Champions 2013.

The Journal Champion of Champions

The Lee Westwood Filly Course, Close House (6034 yards, Par 70)

Sunday September 8, 2013

8.00: David Gibson (Backworth), Neil Jefferson (Belford), Andrew Gudgin (Arcot Hall)

8.10: Richard West (Bedlingtonshire), Simon Potts (Dunstanburgh Castle), Richie Rutherford (Allendale)

8.20: Geoff Ross (Garesfield), Ian Ratcliffe (Gosforth), Stuart Hornsby (Linden Hall)

8.30: Douglas Stuart (Matfen Hall), John Taylor (Percy Wood), Martin Lamb (Tynedale)

8.40: Malcolm Salters (Wallsend), Neville Holden (Warkworth), Richard Watters (Haltwhistle)

8.50: Guy Ridley (Alnwick Castle), Christopher Hart (Whitburn), Chris Ayre (Wooler)

9.00: Chris Parker (Birtley), Michael Wilson (Seaton Carew), Josh Thompson (Billingham)

9.10: Paul King (Bishop Auckland), Bill Reynolds (Knotty Hill), Ian Dobson (Ineos)

9.20: Richard Campbell (Alnmouth Village), Peter Sanderson (Bamburgh Castle), Shaun Goad (Woodham)

9.30: Jamie Austwicke (Hartlepool), David Moralee (Heworth), Jack Richardson (Mount Oswald Manor)

9.40: Jordan Bettis (Ravensworth), Shaun Embleton (Ryton), Stephen Brooks (Blyth)

9.50: Karl Mossom (Parklands), Peter Sym (Ponteland), Matthew Moore (Ramside Hall)

10.00: Sam Donald (Eaglescliffe), Andrew Collinson (Hobson), Paul Caldicott (Northumberland club)

10.10: Sean Heads (Westerhope), Colin Teasdale (Whickham), Rob Moon (Wynyard)

10.20: Adam Bates (Stressholme), Phil McGovern (Tynemouth), Kris Rae (Tyneside)

10.30: Jonathan Richardson (De Vere Slaley Hall), Martin McCririck (South Shields), Ben Lee (Stocksfield)

10.40: John Howarth (Crook), Ainsley Inglis (Darlington), Gary Hornsby (Seahouses)

10.50: Stuart Brown (Castle Eden), Jonathan Egglestone (Chester-le-Street), Kurt Yule (Goswick)

11.00: Martin Carrs (Alnmouth), James Rodgers (Blackwell Grange), Greg Dodd (Burgham Park)

11.10: Jamie McFarlane (Westerhope), Anthony Stevenson (City of Newcastle), Chris Handy (South Moor)

11.20: John Kirkpatrick (Ramside Hall), James Simpson (Whickham), Andrew Gibson (Northumberland club)

11.30: Seton Wakenshaw (Whitley Bay), Darren Smith (Northumberland club), Andrew Wilson (Darlington)

11.40: Tony McClure (Longhirst Hall), Richard Aisbitt (Brancepeth Castle), Sean Jackson (Magdalene Fields)

11.50: Michael Curry (Brancepeth Castle), Kevin Robson (Prudhoe), Alex Dixon (City of Newcastle)

12.00: Craig Penny (Newbiggin), David Patterson (Seaham Harbour), Chris Hewitt (Beamish Park)

12.10: Gavin Nesbit (Boldon), Will Robson (Bellingham), Sandy Twynholm (Morpeth)

12.20: Graeme Marchbank (Durham City), John Kennedy (Consett & District), Chris Hunter (Close House)

12.30: Andrew Minnikin (Northumberland club), Bryan Ross (Heworth), Tim Price (Close House) 

12.40 Ricky Lee (Tyneside), Jake Storey (Alnmouth), Matty Lamb (Hexham)

Journalists

David Whetstone
Culture Editor
Graeme Whitfield
Business Editor
Mark Douglas
Newcastle United Editor
Stuart Rayner
Sports Writer